A Kedves Könyvek blogon Aux Eliza kérdezgetett arról, milyen is szerkesztőnek lenni. Felmerült, én hogyan döntöttem úgy, hogy szerkesztő leszek, hol lehet tanulni ezt a szakmát, de az is kiderülhet a válaszaimból, szerintem milyen a jó és milyen a rossz szerkesztő. Na jó, erről kicsi spoilerezek...
„A jó szerkesztő széles látókörű, nagy tudással rendelkezik, és ezt a tudását arra használja, hogy az író mellett álljon, segítse őt és a regényét. Lehetőleg képes ügyesen kezelni az érzelmi hullámvasúton utazó írót akkor is, amikor lefelé tart és mélyponton jár. Támogat és tanít.
A rossz szerkesztő felülről mondja meg, mit tegyen az író, nem hangolódik rá az adott szövegre, inkább a saját elképzeléseit próbálja beleerőltetni. „Kivasalja”, túljavítja a szöveget, amitől éppen az író tűnik el belőle.”
Kíváncsi vagy arra, mit érdemes átgondolni, ha az embert vonzza a szerkesztői munka, vagy hogy mi a legjobb vagy a legrosszabb benne? Akkor olvasd el az egész beszélgetést:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.