Régen volt annyira nehéz dolgom, mint most, amikor el kellett bírálnom az Ami a szemnek láthatatlan borítótervező pályázatára érkezett műveket. Már menet közben is láttam, hogy ez nem lesz egyszerű, de nem lehetett tovább halogatni a döntést.
Rengeteg olyan kép volt, amit nagyon szerettem, de maximum tízet tudok Katona Ildikó figyelmébe ajánlani, és a végén kell egyet választanom, ami az én személyes nyertesem. Hát, ez volt most nagyon nehéz. 380-nál is több terv érkezett, gyönyörű képek, izgalmas ötletek, és sok-sok saját rajz.
Hogyan mondhatnám én azt bármelyik saját rajzra, hogy nem kerül a kiemeltek közé, amikor mindegyik hihetetlenül jó, és kevés annál megtisztelőbb dolgot tudok elképzelni, mint hogy valaki az idejét, figyelmét, kreativitását arra fordítja, hogy nekem rajzol vagy fest, kézzel vagy számítógépen, bármilyen eszközzel? Minden kép meghatott és azt gondolom, nagyon szerencsés vagyok, hogy ilyen sok embert megmozgatott már most ez a regény.
Végül a kiemelt borítók kiválasztásánál azt vettem figyelembe, hogy a kép jellege ne sugallja nagyon azt a borító, hogy egy rókává változó (kicune) lány a főszereplő, mert ez nem igaz (habár zseniális ilyen tervek voltak). És külön tetszett, ha a terv esetleg játszott a parafrázissal, utalt A kis hercegre, vagy nagyon megragadta a történet hangulatát.
Következzenek tehát azok a borítók, amiket Katona Ildikó figyelmébe ajánlok:
Ambrus Renáta két terve kerül ide, az egyik azért, mert megidéz egy jelenetet a könyvből, és nagyon passzol a hangulata, a másik megidézi A kis hercegben megjelenő, bolygóközi utazásokat és persze a romantikát :)
![]() |
![]() |
Domján Dorina műve gyönyörű, és ebben azt hiszem, mind egyet is értettünk már a pályázat ideje alatt. Nagyon tetszene egy ilyen borító :)
Földi Kata saját rajza alapján készült borítótervében az tetszik, hogy finoman idézi meg a A kis herceg elemeit, és a rózsa megjelenítésével még arra is utal, hogy Kishercegnek ott van a barátnője, Rózi is :)
Frittman Anett Nina táblarajzra emlékeztető megoldása egyszerű de kifejező egyben, ráadásul szépen idézi meg a középiskolát, ezért tetszett meg.
Gályász Szonja tervének ötletessége fogott meg, egyedi és figyelemfelkeltő, ahogy a kép és a cím betűi egymásba olvadnak.
Horváth József a történetet elindító padra rajzolást ragadta meg kiválóan, belecsempészve egy kis romantikát :)
Itvás Éva nagyon jó szimbólumokkal dolgozott, tetszik, ahogy megidézi A kis herceget, mégis kicsit modernebb hangulata van az egésznek
![]() |
![]() |
Kocsondi Nelli tervének koncepciója (és persze kivitelezése is) nagyon megragadott, gyönyörűen kapcsolta össze A kis herceget és a modern történetet
![]() |
![]() |
És elérkeztünk ahhoz a tervhez, amit én idén kiválasztottam. Fodor Erzsébet Böbe munkája nagyon hangulatos, tetszik, ahogy megidézi a középiskolás, együtt tanulós délutánokat, amik ennek a történetnek kulcsfonotsságú eseményei. Bármilyen lesz a végén a könyv borítója, szeretnék adni ajándékba egy kötetet ezért a tervért :)
Nem csak úgy mondom, hanem tényleg igaz, hogy az összes eddigi pályázat legnehezebb elbírálása volt ez, mert annyi jó ötletet, rajzot, gondolatot kaptam.
Nem tudok eléggé hálás lenni nektek, akik terveztetek, rajzoltatok, véleményeztetek. Remélem, találkozunk a könyv megjelenésekor is! :)
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.